Tarasy drewniane Wrocław

Dowiedz się więcej...
DLH oferuje wysokiej jakości deski na taras z drewna iglastego bądź egzotycznego, jak i kompozytowe odpowiedniki.
Sprawdź ofertę

 

 

Tarasy drewniane i kompozytowe — idealny sposób na stworzenie pięknej przestrzeni wypoczynkowej

To prawda, że dla wielu osób tarasy drewniane są idealnym miejscem do odpoczynku podczas wiosennych i letnich dni. Trudno się temu dziwić — otoczenie natury oraz starannie zaprojektowany taras skutecznie pomagają w odprężeniu i zapomnieniu o codziennych zmartwieniach. Z tego też powodu w naszym salonie podłogowym Wood Floors we Wrocławiu oferujemy precyzyjnie wykonane tarasy drewniane i kompozytowe, które zachwycają naturalnym wyglądem oraz wytrzymałością. Warto przy tym wspomnieć, że ich wykonanie nie zabiera zbyt wiele cennego czasu i pozwala szybko cieszyć się całkiem nowym tarasem. Dlatego też dobrze dowiedzieć się, czym różni się taras kompozytowy od drewnianego i który z nich okaże się lepszym wyborem.

Tarasy drewniane — połączenie natury i wyjątkowego wyglądu

Nie bez powodu tarasy drewniane we Wrocławiu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Za sprawą naturalnego wyglądu idealnie komponują się z roślinnością oraz różnego rodzaju meblami wypoczynkowymi. Ponadto taras drewniany to godna uwagi propozycja dla osób, które chciałyby stworzyć przestrzeń utrzymaną w stylu boho, czyli wyróżniającą się naturalnymi materiałami oraz letnią swobodą. Warto przy tym wspomnieć, że w zależności od wybranego gatunku i odcienia drewna, można z powodzeniem stworzyć taras, który świetnie sprawdzi się w połączeniu z nowoczesnym stylem lub przypominającym aranżacje retro.
W naszym salonie Wood Floors we Wrocławiu proponujemy naszym klientom tarasy drewniane, które wyróżniają się starannym wykończeniem oraz wytrzymałością. Dzięki temu, że powstają z odpowiednich gatunków drewna, które okazuje się wyjątkowo odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, inwestorzy nie muszą obawiać się szybkiej utraty kolorów czy nieestetycznych odkształceń powstałych w wyniku deszczu. Ponadto precyzyjnie wykonana impregnacja sprawia, że taras drewniany nie ulega zbyt łatwo uszkodzeniom mechanicznym i bardzo dobrze sprawdza się nawet podczas zmiennych warunków oraz mrozów.

Na jaki taras drewniany warto się zdecydować?

Rozważając inwestycję w tarasy drewniane we Wrocławiu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na tropikalne gatunki drewna. Dzięki temu, że w naturalnych warunkach takich drzew występuje bardzo wysoka wilgotność powietrza oraz niekiedy intensywne promienie słoneczne, będą one godnym uwagi wyborem dla osób poszukujących trwałych i niezawodnych rozwiązań. Mimo to wybierając rodzime gatunki drzew, również można zyskać taras, który świetnie sprawdzi się jako inwestycja na długie lata. Wówczas należy jedynie pamiętać o regularnym zabezpieczaniu drewna sprawdzonymi i polecanymi środkami.
Warto przy tym wspomnieć, że w Wood Floors oferujemy tarasy wykonane z drewna, które wyróżniają się ciekawymi odcieniami oraz wzorami słojów. W efekcie każdy klient może wybrać sposób wykończenia, który okaże się najlepiej dopasowany do jego gustu i do projektu całego tarasu. Ponadto zapewniamy wykonanie dokładnych pomiarów przed przystąpieniem do rozpoczęcia prac, a także sprawny montaż, w przypadku którego nie trzeba obawiać się nieplanowanych opóźnień. Dzięki temu remont nie generuje dodatkowych kosztów i pozwala domownikom w pełni cieszyć się nową inwestycją.

Taras kompozytowy — dla kogo będzie godnym uwagi wyborem?

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem wyróżnia się także taras kompozytowy. Tego typu tarasy są wykonane między innymi z mączki drzewnej oraz tworzywa sztucznego, co sprawia, że cechują się lepszą wytrzymałością niż taras drewniany i przypominają przy tym naturalne drewno. Warto również wspomnieć, że proponowane przez nas tarasy z kompozytu powstają z dbałością o każdy szczegół – dzięki wzorom słojów oraz chropowatą powierzchnią bardzo dobrze imitują drewniane panele. Dlatego też taka inwestycja świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych tarasów, jak i tych, które swoim stylem nawiązują do dawnych wystrojów.
Oprócz tego tarasy kompozytowe zachwycają swoją funkcjonalnością. Okazują się nie tylko łatwe w czyszczeniu i w utrzymaniu, ale także niezwykle komfortowe w rodzinnym użytkowaniu. Na uwagę zasługuje między innymi fakt, że za sprawą chropowatej powierzchni zmniejszają ryzyko poślizgnięć, co staje się szczególnie ważne w przypadku małych dzieci lub psów z problemami ze stawami. Dlatego też w Wood Floors zapewniamy klientom stworzenie przemyślanych i dopracowanych projektów, które bardzo dobrze wpiszą się w potrzeby domowników.
Niewątpliwą zaletą tarasów kompozytowych oferowanych we Wrocławiu okazuje się ich odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczna. Dodatek tworzywa sztucznego sprawia, że deski nie odkształcają się pod wpływem wilgoci ani nie blakną w wyniku intensywnych promieni słonecznych, co sprawia, że wytrzymują w idealnym stanie wiele długich lat. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że kompozyt nie wymaga regularnej impregnacji i w efekcie okazuje się tańszy w utrzymaniu — domownicy powinni jedynie dbać o regularne czyszczenie powierzchni tarasu. Dlatego też taras kompozytowy będzie godną uwagi inwestycją dla osób, które poszukują w pierwszej kolejności trwałych i niezawodnych rozwiązań.

OPINIE OD NASZYCH KLIENTÓW
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
ul. wROCŁAWSKA 7 BIELANY WROCŁAWSKIE